KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Szabla polska wz1976 z pochwą + tablo, głownia chromowana - replika

Dostępność: termin realizacji 3 - 20 dni
Price: 937,00 PLN


Szabla polska wz1976 z pochwą + tablo, głownia chromowana

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania

Przedmiotem jest nowa kopia szabli oficerskiej wz 1976 ze stalową pochwą i chromowaną głownią wraz z ozdobnym tablo do powieszenia. Dzieło polskich rzemieślników.


Jest to jeden z najbardziej znanych modeli polskich szabel. Obecnie szable te są elementem wyposażenia Batalionu Honorowego (Reprezentacyjnego) Wojska Polskiego. Została wprowadzona do użytku rozporządzeniem ministra obrony narodowej w 1981 r. Jelec, kabłąk i kapturek są wykonane z mosiądzu, trzon rękojeści jest owinięty filigranowym drutem.
Na głowni znajdują się napisy: "HONOR I OJCZYZNA" oraz "NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD". Głownia jest wykonana ze stali, polerowana i chromowana, ale nie jest hartowana więc nie nadaje się do fechtunku. Do rękojeści przywiązany ozdobny temblak wykonany z materiałowej taśmy zakończonej chwostem - pęczkiem w kolorze bordowym. Głownia nie wymaga żadnej konserwacji, warstwa chromu doskonale zabezpiecza szablę przed rdzewieniem. Pochwa stalowa, polerowana, niklowana z jedną ryfką składająca się z pierścienia z ogniwkiem i ruchomego koluszka, zakończonego ostrogą. Pięknie wykonana szabla, efektownie prezentuje się na załączonym tablo.
Tablo wykonane ze sklejki , bejcowane i lakierowane na mat. Na tyłach tabla dwa haczyki do powieszenia na ścianie. Dzieło polskiego rzemieślnika do prezentacji broni białej. Możliwość wykonania tabliczki z dedykacją przyklejaną na środek tabla nad szablą.

 
Wymiary szabli:
- długość szabli z pocwą - 97cm
- długość głowni - 80cm
- szerokość głowni u nasady -3cm
- grubość grzbietu u nasady - 0,5cm
- waga - 1,9 kg

Wymiary tabla:
- długość: 110,5 cm
- wysokość: 30 cm
- grubość deski: 1,5 cm
- szerokość szczeliny na klingę: ok 0,6 cm
- szerokość szczeliny na pochwę ok 1,8cm
- waga: 1,73 kg


GŁOWNIA CHROMOWANA, NIE WYMAGA KONSERWACJI. GWARANCJA PIĘKNEGO WIDOKU NA LATA. POLECAM UWADZE !


Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/szabla-polska-wz1976-z-pochwa-tablo-glownia-chromowana.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 103