KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Szabla polska wz 1976 z pochwą głownia chromowana - replika

Dostępność: termin realizacji 3 - 20 dni
Price: 817,00 PLN


Szabla polska wz 1976 z pochwą głownia chromowana

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania

Przedmiotem jest nowa kopia szabli oficerskiej wz1976 ze stalową pochwą, klinga w wersji chromowanej. Dzieło polskiego płatnerza.


Jest to jeden z najbardziej znanych modeli polskich szabel. Obecnie szable te są elementem wyposażenia Batalionu Honorowego (Reprezentacyjnego) Wojska Polskiego. Została wprowadzona do użytku rozporządzeniem ministra obrony narodowej w 1981 r. Jelec, kabłąk i kapturek są wykonane z mosiądzu, trzon rękojeści jest owinięty filigranowym drutem.
Na głowni znajdują się napisy: "HONOR I OJCZYZNA" oraz "NIE RZUCIM ZIEMI SKĄD NASZ RÓD". Głownia jest wykonana ze stali, polerowana i chromowana, ale nie jest hartowana więc nie nadaje się do fechtunku. Do rękojeści przywiązany ozdobny temblak wykonany z materiałowej taśmy zakończonej chwostem - pęczkiem w kolorze bordowym. Głownia nie wymaga żadnej konserwacji, warstwa chromu doskonale zabezpiecza szablę przed rdzewieniem. Pochwa stalowa, polerowana, niklowana z jedną ryfką składająca się z pierścienia z ogniwkiem i ruchomego koluszka, zakończonego ostrogą.


Wymiary szabli:
- długość szabli z pocwą - 97cm
- długość głowni - 80cm
- szerokość głowni u nasady -3cm
- grubość grzbietu u nasady - 0,5cm
- waga - 1,9 kg


GŁOWNIA CHROMOWANA, NIE WYMAGA KONSERWACJI. GWARANCJA PIĘKNEGO WIDOKU NA LATA. POLECAM UWADZE !


Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/szabla-polska-wz-1976-z-pochwa-glownia-chromowana.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 94