KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Szabla polska Husarska XVIIw głownia kuta zdobiona - replika

Dostępność: termin realizacji 1 - 15 dni
Price: 1 005,00 PLN


Szabla polska Husarska XVIIw głownia kuta zdobiona

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania


PRZEDMIOTEM JEST NOWA SZABLA HUSARSKA ZE ZDOBIONĄ RĘKOJEŚCIĄ W PATYNIE Z GŁOWNIĄ HARTOWANĄ, WYKONANA PRZEZ POLSKICH RZEMIEŚLNIKÓW !


Kopia XVII-wiecznej szabli husarskiej, która znajduje się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jako szabla husarska łączy w sobie cechy szabli węgierskiej, tureckiej i zachodnioeuropejskiej. Dostosowana do użytkowania z konia, wykorzystywana głównie w husarii zwana też była pałaszem husarskim lub pałaszem krzywym (pochyłym). Mosiężny kabłąk nie jest połączony z głowicą, kapturek z fartuchem posiada zdobienia z motywem roślinnym. Podobne zdobienia znajdują się na krzyżowym jelcu oraz paluchu. Trzonek rękojeści jest wykonany z drewna, obciągnięty skórą i owinięty filigranowym drutem mosiężnym. Głownia szabli jest kuta, ze zbroczem i młotkiem. Dzięki temu środek ciężkości znajduje się nieco dalej od jelca co czyni szablę lepiej zbalansowaną. Głownia posiada zaokrąglone krawędzie.

Szabla wykonywana ze stali wysokowęglowej, hartowana do twardości 48-52 HRC. Głownia ta może być używana np. podczas występów rekonstrukcyjnych drużyn historycznych bez obawy o jej wytrzymałość. Posiada ona tępe krawędzie o grubości około 2,5mm dzięki czemu nie szczerbi się, ani nie odpryskuje.

Wymiary:

    długość całkowita - 95cm
    długość głowni - 82cm
    szerokość głowni przy jelcu - 3,5cm
    waga - 1,25kg


SZABLA Z GÓRNEJ PÓŁKI, POLECAM UWADZE !

Replika szabli z tępym ostrzem, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/szabla-polska-husarska-xviiw-glownia-kuta.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 80