KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Szabla polska Husaria hartowana z pochwą XVII w. - replika

Dostępność: termin realizacji 1 - 15 dni
Price: 1 762,00 PLN


Szabla polska Husaria hartowana z pochwą XVII w.

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania
Kopia XVII-wiecznej szabli husarskiej, która znajduje się w zbiorach Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Jako szabla husarska łączy w sobie cechy szabli węgierskiej, tureckiej i zachodnioeuropejskiej. Dostosowana do użytkowania z konia, wykorzystywana głównie w husarii, zwana też była pałaszem husarskim lub pałaszem krzywym (pochyłym). Kuta i hartowana głownia jest ciągnięta w dwie bruzdy. Jelec z kabłąkiem i kapturek wraz z warkoczem są wykonane z mosiądzu, natomiast drewniany trzonek rękojeści owinięto naturalną skórą w celu uzyskania optymalnego uchwytu. Głownia posiada zaokrąglone krawędzie.

Szabla wykonywana ze stali wysokowęglowej, hartowana do twardości 48-52 HRC. Głownia ta może być używana np. podczas występów rekonstrukcyjnych drużyn historycznych bez obawy o jej wytrzymałość. Posiada ona tępe krawędzie o grubości około 2,5mm dzięki czemu nie szczerbi się, ani nie odpryskuje. Pochwa wykonana z drewna obciągana naturalną skórą, zdobiona mosiężnymi nakładkami. Do kompletu dołożone skórzane rabcie.

Wymiar samej szabli bez pochwy:
długość całkowita - 95cm
długość głowni - 82cm
szerokość głowni przy jelcu - 3cm


Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/szabla-polska-husaria-hartowana-z-pochwa-xvii-w.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 91