KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Przepiękna, hartowana karabela szlachecka ze skórzaną pochwą na wiszącym tablo

Dostępność: termin realizacji 3 - 30 dni
Price: 3 060,00 PLN


Przepiękna, hartowana karabela szlachecka ze skórzaną pochwą na wiszącym tablo

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania

Replika polskiej karabeli szlacheckiej z pochwą w wersji hartowanej z okresu XVIII w. z ozdobnym tablo do powieszenia.

 
W wieku XVII całą szlachtę polską jednoczyło poczucie narodowej potęgi, przekonanie o świetności polskiego ustroju, monarchii ograniczonej prawami stanu szlacheckiego, nadto świadomość tradycji rodowej i starodawności sarmackiej, co wiązało się z ideą pochodzenia Polaków jakoby od starożytnych Sarmatów. Duma z tego potężnego sarmackiego dziedzictwa oraz nieodzownym symbolem polskiej szlacheckości była i jest szabla zwana Karabelą. Pochodzenie karabeli jest wschodnie, ale tym bardziej polska szlachta, która wywodziła swoje pochodzenie od sarmatów nabywała szable jako klejnoty rodzinne, które dziedziczył syn po ojcu. Karabele były często bogato zdobione i rzadziej wykorzystywano je jako szable bojowe a częściej jako paradne, przez właściciela, który nie był zawodowym żołnierzem.

 
Przedstawiamy karabelę szlachecką wykonaną zgodnie z tradycją historyczną w oryginalnym stylu. Charakteryzuje się wysoką jakością szczegółów oraz zgodnością użytych materiałów i zastosowanych metod wytwórczych z pierwowzorami. Szabla wykonywana ze stali wysokowęglowej, hartowana do twardości 48-52 HRC. Głownia ta może być używana np. w walkach rycerskich bez obawy o jej wytrzymałość na uderzenia. Posiada ona tępe krawędzie o grubości około 2,5mm dzięki czemu nie szczerbi się w czasie walki ani nie odpryskuje. Dla większego efektu głownia szabli jest dodatkowo polerowana na wysoki połysk. Rękojeść wykonana z okładzin drewnianych karbowanych, zdobiona z obu stron mosiężnymi ćwiekami. Miejsce styku okładzin zwieńczone taśmą mosiężną bogato zdobioną w ornamenty roślinne. Jelec krzyżowy zdobiony wykonany z odlewu mosiężnego. Pochwa drewniana, obciągana skórą w kolorze czarnym z okuciami mosiężnymi z dwoma ryfkami i ruchomymi koluszkami. Elementy mosiężne na pochwie bogato zdobione, ręcznie wykuwane w mosiądzu. Całość dodatków mosiężnych utrzymana w starej patynie, przepolerowna w miejscach wypukłych.

Pięknie wykonana szabla, efektownie prezentuje się na załączonym tablo. Tablo wykonane ze sklejki , bejcowane i lakierowane na mat. Na tyłach tabla dwa haczyki do powieszenia na ścianie. Dzieło polskiego rzemieślnika do prezentacji broni białej. Możliwość wykonania tabliczki z dedykacją przyklejaną na środek tabla nad szablą. Istnieje możliwość zakupu szabli bez tabla.

Wyrób niepowtarzalny.

 
Wymiary szabli:
długość szabli z pochwą - 100cm
długość szabli bez pochwy - 97cm
Długość ostrza - 83cm
szerokość głowni u nasady -3,5cm
grubość grzbietu u nasady - 0,5cm

 
Wymiary tabla:
Długość: 110,5 cm
Wysokość: 30 cm
Grubość deski: 1,5 cm
Szerokość szczeliny na klingę: ok 0,6 cm
Szerokość szczeliny na pochwę ok 1,8cm


Sposób pielęgnacji:
Zalecamy aby głownia i pochwa co jakiś czas były konserwowane
bardzo cienką warstwą oliwki np: ciekłej parafiny . Pomoże to
w utrzymaniu wysokiej jakości produktu.


NIEPOWTARZALNA JEDYNA W SWOIM RODZAJU NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SZABLA ! POLECAM UWADZE !
Idealny prezent dla szefa, kolegi odchodzącego z pracy.


Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/przepiekna-hartowana-karabela-szlachecka-ze-skorzana-pochwa-na-wiszacym-tablo.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 82