KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Polska szabla husarska z I poł. XVII w. z pochwą - replika

Dostępność: termin realizacji 1 - 15 dni
Price: 782,00 PLN


Polska szabla husarska z I poł. XVII w. z pochwą

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania
Wczesny typ szabli husarskiej. Jako taka stanowi połączenie najlepszych cech szabli węgierskiej, tureckiej i zachodnioeuropejskiej. Dostosowana do walki z konia, używana głównie w husarii zwana też była pałaszem husarskim lub pałaszem krzywym (pochyłym).

Opis szabli:
Trzon rękojeści wykonany z tworzywa, widoczne karby wypełnione mosiężnym skręconym drutem tzw. kordelasem. Oprawa rękojeści mosiężna, na zewnątrz wizerunek orła w koronie. Jelec mosiężny, krzyżowo - kabłąkowy z wąsami, zdobiony ornamentami. Kabłąk rozwarty, nie połączony z głowicą, odchodzący pod kątem od trzonu rękojeści. Elementy mosiężne pokryte patyną, przepolerowane w miejscach eksponowanych. Głownia ze stali wysokogatunkowej nie hartowanej, chromowana. Napisy na głowni: "VIVAT HUSSAR" i "DEUS SPES MEA". Do rękojeści przywiązany ozdobny temblak wykonany z materiałowej taśmy zakończonej chwostem - pęczkiem w kolorze bordowym. Głownia nie wymaga żadnej konserwacji, warstwa chromu doskonale zabezpiecza szablę przed rdzewieniem. Pochwa wykonana z drewna obciągana naturalną skórą, zdobiona mosiężnymi nakładkami. Okucia na pochwie oraz rękojeść wykonana z mosiądzu polerowanego.

Wymiary szabli:
długość szabli z pochwą - 95cm
długość głowni - 79cm
szerokość głowni u nasady -3,5cm
grubość grzbietu u nasady - 0,5cm
waga - 2,1kg:

GŁOWNIA CHROMOWANA, NIE WYMAGA KONSERWACJI. GWARANCJA PIĘKNEGO WIDOKU NA LATA.


Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/polska-szabla-husarska-z-i-pol-xvii-w-z-pochwa.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 94