KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Polska Karabela szlachecka + wiszące tablo - replika

Dostępność: termin realizacji 3 - 15 dni
Price: 2 050,00 PLN


POLSKA KARABELA SZLACHECKA Z POCHWĄ na wiszącym tablo

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania

Nowa artystyczna replika polskiej karabeli szlacheckiej z okresu XVII - XVIII w., z pochwą, w komplecie z wiszącym drewnianym tablo.


W wieku XVII całą szlachtę polską jednoczyło poczucie narodowej potęgi, przekonanie o świetności polskiego ustroju, monarchii ograniczonej prawami stanu szlacheckiego, nadto świadomość tradycji rodowej i starodawności sarmackiej, co wiązało się z ideą pochodzenia Polaków jakoby od starożytnych Sarmatów. Duma z tego potężnego sarmackiego dziedzictwa oraz nieodzownym symbolem polskiej szlacheckości była i jest szabla zwana Karabelą. Pochodzenie karabeli jest wschodnie, ale tym bardziej polska szlachta, która wywodziła swoje pochodzenie od sarmatów nabywała szable jako klejnoty rodzinne, które dziedziczył syn po ojcu. Karabele były często bogato zdobione i rzadziej wykorzystywano je jako szable bojowe a częściej jako paradne, przez właściciela, który nie był zawodowym żołnierzem.

Przedstawiamy karabelę szlachecką wykonaną zgodnie z tradycją historyczną w oryginalnym stylu. Charakteryzuje się wysoką jakością szczegółów oraz zgodnością użytych materiałów i zastosowanych metod wytwórczych z pierwowzorami. Wykonana z troską o szczegóły , ostrze ze stali narzędziowej zdobione mosiężnymi wstawkami , rękojeść i pochwa wyłożone skórą z wyciśniętymi ornamentami , okucia mosiężne wykonane z ręcznie formowanej blachy. Pięknie wykonana szabla, efektownie prezentuje się na załączonym tablo. Tablo wykonane ze sklejki , bejcowane i lakierowane na mat. Na tyłach tabla dwa haczyki do powieszenia na ścianie. Dzieło polskiego rzemieślnika do prezentacji broni białej. Możliwość wykonania tabliczki z dedykacją przyklejaną na środek tabla nad szablą. Istnieje możliwość zakupu szabli bez tabla.

Wyrób niepowtarzalny.


Wymiary:
  • długość szabli z pochwą - 91cm
  • długość szabli bez pochwy - 90cm
  • Długość ostrza - 76cm
  • szerokość głowni u nasady -3cm
  • grubość grzbietu u nasady - 0,5cm

Tablo:
  • Długość: 100 cm
  • Wysokość: 20 cm
  • Grubość deski: 2 cm
  • Szerokość szczeliny na klingę: ok 0,6 cm
  • Waga: 0,87 kg

Sposób pielęgnacji:
Zalecamy aby głownia i pochwa co jakiś czas były konserwowane
bardzo cienką warstwą oliwki np: ciekłej parafiny . Pomoże to
w utrzymaniu wysokiej jakości produktu.
Idealny prezent dla faceta , prezent dla kolegi odchodzącego z pracy. Praktyczne rozwiązanie na moment wręczania !Cena dotyczy karabeli z pochwą z tablem w komplecie bez dedykacji. Możliwość wykonania tabliczki z dedykacją.


POLECAM UWADZE !


Replika szabli nieostrzona, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/polska-karabela-szlachecka-z-pochwa-na-wiszacym-tablo.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 81