KATEGORIE PRODUKTÓW

WG PRODUCENTA
banner elektryczna grzalka do grilla

Miecz rycerski jednoręczny kuty hartowany XV w. z pochwą - replika

Dostępność: termin realizacji 1 - 15 dni
Price: 1 155,00 PLN


Miecz rycerski jednoręczny kuty hartowany XV w. z pochwą - replika

Porownaj
banner dowóz dla mieszkanców poznania gratis zamówienie montazu lamp dla mieszkanców Poznania
PRZEDMIOTEM AUKCJI JEST NOWY MIECZ JEDNORĘCZNY Z GŁOWNIĄ HARTOWANĄ, WYKONANA PRZEZ POLSKICH RZEMIEŚLNIKÓW !Miecz rycerski z XV wieku z typową dla tego okresu głowicą i jelcem. Oryginał znaleziono w miejscu bitwy pod Castillon (1453r.) we Francji. Tego typu miecze były często spotykaną bronią w okresie późnego średniowiecza, łączyły w sobie zarówno piękno formy jak i wysokie walory bojowe. Jelec i głowica miecza są wykonane ze stali i zakute na trzpieniu rękojeści. Według typologii Oakeshott'a głowica posiada oznaczenie V, natomiast jelec jest w typie 11. Okładziny rękojeści wykonane są z drewna, ręcznie dopasowane do kształtu trzpienia i owinięte paskiem skórzanym.

Miecz wykonywany ze stali wysokowęglowej, hartowana do twardości 48-52 HRC. Głownia ta może być używana np. podczas występów rekonstrukcyjnych drużyn historycznych bez obawy o jej wytrzymałość. Posiada ona tępe krawędzie o grubości około 2,5mm dzięki czemu nie szczerbi się, ani nie odpryskuje. Rowek biegnący przez 3/4 długości głowni znacznie poprawia jej sprężystość i obniża wagę miecza. Pochwa wykonana z drewna obciągana naturalną skórą, zdobiona stalowymi nakładkami (istnieje możliwość zakupu wersji z pochwą skórzaną-prosimy o kontakt).

Wymiary:
  • długość całkowita bez pochwy- 105cm
  • długość głowni - 80cm
  • szerokość głowni przy jelcu - 4cm
DOSKONAŁA REPLIKA MIECZA, POLECAM UWADZE !

Replika miecza z tępym ostrzem, wiernie odzwierciedla oryginał, jednak nie posiada jakichkolwiek cech użytkowych (w rozumieniu ustawy o broni i amunicji z dnia 21 maja 1999 r - Dz.U. z 2012 poz. 576 wraz z późniejszymi zmianami).

Mimo dołożenia wszelkich starań opis może nie być wolny od błędów. Jeśli chcesz mieć pewność zadzwoń do nas przed zakupem.


Polecamy produkty z tej samej seriiPolecamy produkty z tej samej kategorii


LampyWcentrum

O firmie
Kontakt
Sprzedaż Allegro
Poleć sklep
/miecz-rycerski-jednoreczny-kuty-hartowany-xv-w-z-pochwa-replika.html
SOTE wdrożenie: WEBWIZARDS All rights reserved. Copyright © by lampyWcentrum.pl 2015 Uzytkownicy online: 94